Otelimizin Çevresini Keşfedin

İzmir'de yaşam ve tarihin merkezi Alsancak...

Bize Ulaşmak Çok Kolay

Şehrin merkezindeki konumumuz ile;

Kıbrıs Şehitleri Caddesi, şehrin simge caddelerinden biridir. Cadde trafiğe kapalı olup üzerinde restoranlar, cafeler, barlar, kitapçılar ve alışveriş yerleri bulunmaktadır.

Eski adi Mesudiye Caddesi'dir.

Talatpaşa Bulvarı ve Ali Çetinkaya Bulvarı'nın kesiştiği yerden başlayıp Kordon'a doğru uzanır. Gazi Kadınlar Sokağı, Muzaffer İzgü Sokağı, Dantel Sokağı ve Bornova Sokağı gibi şehrin ünlü sokaklarına sahiptir.

Konaklama öncesi ya da devamında keyifli bir gezinti yapabilir ya da ara sokaklarında keşfe çıkabilirsiniz.

İzmir’de gezilmesi gereken yerler dendiğinde akıllara ilk gelen adreslerden birisi Gazi Kadınlar Sokağı’dır. Alsancak’ta bulunan Gazi Kadınlar Sokak, bünyesinde çeşitli pubları, diskoları ve kareoke kafelerini bulundurmakta ve eğlencenin nabzını tutmaktadır.

Gazi Kadınlar Sokağı’nda farklı konseptlerle hizmet veren eğlence mekânlarını bulmak mümkün. Burası, herkesin özgür bir şekilde dans edebildiği ve turistlerin kendi eğlence anlayışına uygun mekânları bulabildiği, "çeşitli", "uyumlu" bir sokaktır.

Gazi Kadınlar Sokağı’nda yemek yenebilecek yerler oldukça çeşitlidir. Zira bu sokak, Alsancak’ın göbeğinde yer almaktadır. Bu nedenle dönerciler, kebapçılar, yabancı mutfaklar ve aperitif tatlar gibi çeşitli lezzetleri Gazi Kadınlar’da bulmak mümkündür. Ancak İzmir’liler eğlenceden önce ya da sonra mutlaka Gazi Kadınlar Sokağı’nın köşesinde yer alan kumrucu ve boyozcuya uğramaktadır. Siz de alkol aldıktan sonra acıktığınızı hissederseniz köşede yer alan boyozcu ve kumrucuya uğrayabilir ve bir şeyler atıştırabilirsiniz.

Gündoğdu Meydanı Alsancak’a yakın bir konumda bulunmakta ve oldukça fazla turist çekmektedir. Miting, kutlama ve konserlere ev sahipliği yapan Gündoğdu Meydanı’nda muhteşem deniz manzarasına karşı midye yemenin keyfi paha biçilemez!

Gündoğdu Meydanı’nda dinlenme molası verdikten sonra müze gezmeyi seviyorsanız yakın mesafede bulunan Atatürk Müzesi’ne gidebilir ve kısa bir ziyarette bulunabilirsiniz.

Alsancak’ta yer alan Gazi Kadınlar Sokağı ve civarındaki sokaklarda dolaşmadan ve doyasıya eğlenmeden İzmir’i gezdim dememelisiniz. Tren, Clinic ve Vecihi gibi farklı konseptlerde eğlence sunan mekanlara gitmeli ve biraz eğlenip diğer mekanlara göz atmalısınız. Ayrıca, denizin kenarında yer alan bu sokakta dilek feneri uçurmakta oldukça popüler. Sevdiğinizle birlikte eğlenceli bir akşam geçirdikten hemen sonra dilek feneri uçurabilir ve vapur gezintisine çıkabilirsiniz.

İzmir’de gece hayatını deneyimlemek isteyenlerin gözü kulağı mutlaka Gazi Kadınlar Sokağı’nda olmalı.

Alsancak’ta en popüler eğlence mekanlarını barındıran bir sokak olan Gazi Kadınlar Sokağı’nda doyasıya eğlendikten sonra dinlenmek isterseniz, şimdi rezervasyon yapın.

Pasaport sahilinden başlayıp liman yoluna kadar uzanan Kordon boyu, İzmir‘in en popüler yerlerinden biri. Hem manzarası hem de eğlence ve huzur dolu ortamıyla bilinen Kordon boyu, şarkılara, filmlere, aşıklara ve sohbeti seven dostlara ev sahipliği yapıyor. Burada bisiklet ve yürüyüş yollarının yanı sıra çok sayıda kafe, restoran ve eğlence mekanı bulunuyor olsa da, çoğu kişi tercihini çimlerin üzerinde zaman geçirmekten yana kullanıyor.

İzmir’de kafeleri ve bin bir çeşit ürün bulabileceğiniz dükkanları ile ünlü olan Gül Sokak, trafiğe kapalı bir alan olduğu için alışveriş tutkunları için oldukça sevilen bir yer. Bu yerde alışveriş yaptıktan sonra yol boyunca sıralanan birbirinden güzel kafelerde günün yorgunluğunu atmanın tadı ise bambaşka.

TOP